Разлика помеѓу преработките на „Синапсиди“

Додадени 75 бајти ,  пред 1 година
изменета категоризација
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(изменета категоризација)
[[Категорија:Терапсиди]]
[[Категорија:Палеонтологија]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]