Разлика помеѓу преработките на „Љупчо Коцарев“

Додадени 195 бајти ,  пред 11 месец
→‎Награди: ситна поправка
(награда)
(→‎Награди: ситна поправка)
 
==Награди==
Во 2019 година, Коцарев ја добил [[награда „11 Октомври“|наградата „11 Октомври“]] за животно дело.<ref>[https://sdk.mk/index.php/kultura/11-oktomvri-za-zhivotno-delo-za-pepi-mirchevski-dimitri-duratsoski-i-lupcho-kotsarev/ „11 ОКТОМВРИ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ЗА ПЕПИ МИРЧЕВСКИ, ДИМИТРИ ДУРАЦОСКИ И ЉУПЧО КОЦАРЕВ] на семрежното место на САКАМ ДА КАЖАМ </ref> <ref>„Награда за животно дело за актерот Мирчевски“, ''Слободен печат'', година VII, број 1783, стр. 17.</ref>
 
==Наводи==