Разлика помеѓу преработките на „Лех Валенса“

Додадени 57 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
 
[[Категорија:Претседатели на Полска]]
[[Категорија:Добитници на Нобеловата награда за мир]]
[[Категорија:Полски нобеловци]]
[[Категорија:Живи луѓе]]
16

уредувања