Разлика помеѓу преработките на „Долгата војна во Унгарија“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
(Dubrovačka Republika nije bila vazal nego tributar Otomanskog Carstva i nije ratovala ni s njim ni protiv njega)
[[Категорија:Војни на Светото Римско Царство]]
[[Категорија:Војни на Шпанија]]
[[Категорија:Војни на Папската државаДржава]]
[[Категорија:Војни на Хрватска]]