Разлика помеѓу преработките на „Тасос“

Додадени 4 бајти ,  пред 11 месец
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
== Општина Тасос ==
Според пописот од 2001 г., Општина Тасос има 13 765 постојани жители. Ова се општинските оддели и населенинаселените места во општината:
 
:* Општински оддел Боровец (3140 жители)
15

уредувања