Разлика помеѓу преработките на „Трир“

Одземени 4 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од прилогот за Андроид Уредување од мобилен извршник
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од прилогот за Андроид Уредување од мобилен извршник
 
|coordinates =
|demonym =
|state = [[Рајнска област-Пфалц]]
|district = самостоен
|elevation = 137