Разлика помеѓу преработките на „Трир“

Додаден 11 бајт ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од прилогот за Андроид Уредување од мобилен извршник
|German_name = Trier
|image_photo = Trier-Blick-vom Weishaus.JPG
|image_caption = ViewПоглед overна TrierТрир
|image_coa = DEU Trier COA.svg
|lat_deg = 49 |lat_min = 45