Разлика помеѓу преработките на „Ресторан“

Додадени 249 бајти ,  пред 1 година
(rm reference spam)
 
==Ресторанот како тема во уметноста==
* „Раскол во млечниот ресторан со изненадување“ - песна на полскиот поет [[Мирон Бјалошевски]].<ref>''Savremena poljska poezija''. Beograd: Nolit, 1964, стр. 208.</ref>
* „Во ресторанот“ - краток расказ на рускиот писател [[Данил Хармс]].<ref>Danil Harms, ''Sto slučajeva''. Beograd: Laguna, 2016, стр. 242-243.</ref>