Разлика помеѓу преработките на „Анче Џамбазова“

нема опис на уредувањето
(File renamed. (GlobalReplace v0.6.5))
| сопружник = [[Александар Џамбазов]]
| татко = [[Петре Прличко]]
| мајка = [[ Деса Прличко ]]
| родители =
| роднини =
| деца = ТањаТаtjана Џамбазовa <br> [[Игор Џамбазов]]
}}
'''Анче Џамбазова''' (родена во {{роден на|03|Август|1942}} – починала на {{починал на|30|септември|1997}} во [[Скопје]]) — македонска театарска и филмска глумица, најпозната по улогите во [[Мирно лето (филм)|Мирно лето]] и [[Македонски народни приказни (ТВ серија)|Македонски народни приказни]]. Анче Џамбазова е ќерка на глумецот [[Петре Прличко]], сопруга на компизиторот [[Александар Џамбазов]] и мајка на шоуменот [[Игор Џамбазов]].
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Џамбазова, Анче}}
Анонимен корисник