Категорија:Окрузи во Источна Германија: Разлика помеѓу преработките

с
(Создадена страница со: {{Катпов}} {{рв|Districts of the German Democratic Republic}} Категорија:Окрузи по земја|Источна Германи...)
 
[[Категорија:Административна поделба на поранешни земји|Источна Германија]]
[[Категорија:Окрузи во Германија| Источна Германија]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1952 година]]