Сојузничка окупација на Германија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Втора светска војна}}
 
[[Категорија:Сојузничка окупација на Германија| ]]
[[Категорија:Окупирани територии во Втората светска војна]]
[[Категорија:Држави и територии настанати во 1945 година]]
[[Категорија:Политички режими од 1945 до 1991]]
[[Категорија:Сојузничка окупација на Германија|Германско-советски односи]]