Разлика помеѓу преработките на „Јан Весели“

Додадени 116 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Јан Весели“)
 
с
[[Податотека:Jan Veselý Fenerbahçe Basketball Media Day 20180925 (1).jpg|мини|Јан Весели]]
'''Јан Весели''' ( {{Lang-cs|Jan Veselý}} ; [[Острава]], [[24 април]] [[1990|1990 година]] ) е [[Чешка|чешки]] [[Кошарка|кошаркар]] . Тој можел да игра на крилна и во [[Центар (кошарка)|центарска позиција]], а во моментов игра за Фенербахче .
 
17

уредувања