Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

с
нема опис на уредувањето
с
{{Infobox Football biography-retired
| playername = {{flagicon|Италија}} Анџело Ди Ливио
| image = [[Податотека:Ned-AllStars (3).jpg|200px]]
| height = {{height|m=1.73}}
| cityofbirth = {{роден во|Рим|}}
| countryofbirth = [[Италија]]
| nationality = {{flagsport|ITA}} [[Италија]]
| retired = 2005 (38 години) - како играч
| position = [[Одбрана (фудбал)|бек]], [[Среден ред (фудбал)|среден ред]]