Разлика помеѓу преработките на „Европска страчка“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од прилогот за Андроид Уредување од мобилен извршник
}}
 
'''ЕвропскатаЕвропска страчка''' ({{науч|Pica pica}}) е{{--}} вид [[птица]] со долга, сјајна зеленкаста опашка и сјајни силни [[крила]].
 
== Карактеристики ==