11 септември (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[1973]] 
|[[Салвадор АлјендеАљенде]] — [[претседател на Чиле]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]]