Разлика помеѓу преработките на „Доналд Трамп“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|name = Доналд Трамп<br><small>Donald Trump</small>
| order = [[Список на претседатели на Соединетите Американски Држави|45.]] [[претседател на САД]]
|image = Donald Trump Pentagonofficial 2017portrait.jpg
|succeeding = [[Барак Обама]]
|vicepresident = [[Мајк Пенс]]
Анонимен корисник