Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 205 бајти ,  пред 10 месеци
* „Ќе ти дојдам во соништата“ (''Doci cu ti u snovima'') - песна на хрватската и југословенска група „[[Филм (музичка група)|Филм]]“.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=UydP3SA7sbQ YouTube, Film-Doci cu ti u snovima (пристапено на 27.12.2016)]</ref>
* „Американски сон“ (''American Dream'') - песна на американската група „[[Бед релиџн]]“ (''Bad Religion'').<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=zTmr7SPvH_Q YouTube, American Dream - Bad Religion (пристапено на 13.1.2017)]</ref>
* „Сништа“ - песна на македонскиот [[рапер]] [[Да Џака Накот]] од 2015 година.<ref>Da Dzaka Nakot, ''Neophodno zlo 2020'', Suriken Records, 2015.</ref>
* „Американски сон“ (''American dream'') - песна на американската група „[[ЛЦД Саундсистем]]“ (''LCD Soundsystem'') од 2017 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=ML1MUKOJIIo YouTube, LCD Soundsystem - american dream (посетена на 16.5.2017)]</ref>
* „Сонот од Таксим“ (''Taksim Dream'') - композиција на Оркестарот на [[Џамбо Агушев]].<ref>„Проектот на Џамбо Агушев на Би-би-си“, ''Слободен печат'', година V, број 996, понеделник, 20 февруари 2017, стр. 19.</ref>