Разлика помеѓу преработките на „Јакупица“

Одземен 101 бајт ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од Vodkamixx) и ја поврати преработката 3538628 на Bjankuloski06
(Одбиена последната промена (од Vodkamixx) и ја поврати преработката 3538628 на Bjankuloski06)
== Надворешни врски ==
* [http://www.makpetrol.com.mk/planinari/Maps/JakupicaMap.jpg Подробна топографска карта на Јакупица] во размер 1:50 000
* [https://tourguide.mk/priroda-i-hrana/planini/nad-2500-m/jakupica Јакупица] - Tourguide.mk