ФК Кораби: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| founded = {{Start date and age|1921}} |
| ground = Градски стадион Дебар|
| capacity = 15,000 |
|chairman = |
|manager = Менсур Неџипи|