Табела на чинови во Руското царство: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
(ситна поправка)
* [http://web.archive.org/20041127111422/home.comcast.net/~markconrad/Ranks.html Табела на чинови през руската историја (на англиски)]
 
[[Категорија:ЦарскаРуска РусијаИмперија]]
[[Категорија:Руско дворјанство]]
[[Категорија:Руски воени чинови]]