Антанта: Разлика помеѓу преработките

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
[[Категорија:Франција во Првата светска војна]]
[[Категорија:Британската Империја во Првата светска војна]]
[[Категорија:РускаРуската империјаИмперија во Првата светска војна]]
 
[[da:Ententemagterne]]