Разлика помеѓу преработките на „Финска“

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од Vase10000) и ја поврати преработката 3850436 на Risto hot sir)
с
| GDP_nominal_per_capita_rank =
| sovereignty_type = [[Историја на Финска|независност]]
| established_event1 = [[Големо војводствоКнежевство Финска|автономија]]<br/>{{small|во [[Руската империја]]}}
| established_date1 = 29 март 1809
| established_event2 = [[Независност на Финска|независност]]<br/>{{small|од [[СССР]]}}