Разлика помеѓу преработките на „ФК Вардари (Форино)“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox football club | | clubname = ФК Вардари Форино | | fullname = Фудбалски клуб Вардари Форино| | image =...)
 
| chairman = Шпат Исеини
| manager = Дритон Исеини
| league = [[Втора фудбалска лига на Македонија 2019/2020#Запад|Втора фудбалска лига на Македонија]] (Запад)
| season = [[ВтораТрета фудбалска лига на Македонија 2018/2019#ИстокЗапад|2018–19]]
| position = 72. место (бараж)
| pattern_la1=|
| pattern_b1=|