Разлика помеѓу преработките на „Ташко Ширилов“

Додадени 27 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
(додаден/изменет шаблон)
с
}}
 
'''Ташко Ширилов''' (роден на {{роден на|20|август|1938}}, во {{роден во|Горничево}}, Леринско) е- [[2019]], [[Скопје]]), македонски [[книжевник]], книжевен критичар и [[преведувач]].
 
==Биографија==
252

уредувања