Разлика помеѓу преработките на „ФК Осогово (Кочани)“

нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 3 промени во текстот и вратена преработката 3853120 на Dandarmkd)
{{Infobox football club
{{Инфокутија фудбалски клуб|
| име clubname = ГФК Осогово|
| прекар nickname = Жетвари |
| лого image = [[Податотека:Gfk-osogovo-kocani-logo.png|120px|Амблемот на ФК Осогово150px]] |
целосно име = Градски фудбалски клуб Осогово |
| upright = 0.6
прекар = Жетвари |
| основанalt = [[1924]]|Logo
| целосно име fullname = Градски фудбалски клуб Осогово |
терен = [[Стадион Никола Мантов]] |
| founded = {{Start date and age|1924}}
капацитет = 5,000 |
| chairman = Лазар Наков
претседател = Горан Милосов|
| manager = Денис Владимиров
тренер = Александар Андонов |
| терен ground = [[Стадион Никола Мантов]] |
лига = [[Втора македонска фудбалска лига|Втора македонска лига - Исток]] |
| capacity = 5,000
сезона = [[Трета фудбалска лига на Македонија 2018/2019|Трета лига - Исток 2018/19]] |
| лига league = [[Втора македонска фудбалска лига|Втора македонска лига - Исток]] |
позиција = 1ви (унапредени) |
| сезона season = [[Трета фудбалска лига на Македонија 2018/2019#Исток|Трета лига - Исток 2018/192018–19]] |
шема_лр1=|шема_т1= |
| position = Трета лига (Исток), 1. место (пласман)
леварака1=FFFF33|тело1=FFFF33|деснарака1=FFFF33|шорцеви1=0077FF|чорапи1=0077FF|
| website = http://www.fkosogovo.com/
шема_лр2==|шема_т2= |шема_др1= |
| pattern_la1=
леварака2=0077FF|тело2=0077FF|деснарака2=0077FF|шорцеви2=FFFF33|чорапи2=FFFF33|
| pattern_b1 = _bluesidestripecollar
}}
| pattern_ra1 =
| leftarm1=FFFF33
| body1 = FFFF33
| rightarm1 = FFFF33
| shorts1 = 0077FF
| socks1 = 0077FF
| pattern_la2=
| pattern_b2 =
| pattern_ra2 =
| leftarm2=0077FF
| body2 = 0077FF
| rightarm2 = 0077FF
| shorts2 = FFFF33
| socks2 = FFFF33
}}
 
'''ФК Осогово''' е [[Република Македонија|македонски]] [[фудбал]]ски клуб од [[Кочани]], оформен во 1924 година <ref>[http://fkosogovomk.awardspace.com/istorija.htm ФК Осогово - официјална веб страница]</ref>, а во 1950 година го добива сегашниот назив. Клупски бои се жолто-сината, а клубот настапува на [[Стадион Никола Мантов|Стадионот Никола Мантов]] кој има капацитет од 5,000 гледачи.