Разлика помеѓу преработките на „ФК Питу Гули“

Додадени 828 бајти ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
{{Infobox football club |
 
| clubname = ФК Питу Гули|
[[Image:FK Pitu Guli.gif|thumb|150px|Клупското лого ]]
| fullname = Фудбалски клуб Питу Гули Крушево|
| image = [[File:FK_Pitu_Guli.gif]]
| founded = 1945 |
| ground = Стадион Езеро|
| capacity = 500 |
| league = [[Втора фудбалска лига на Македонија 2019/2020#Исток|Втора македонска
фудбалска лига - Исток]]
| season = [[Трета фудбалска лига на Македонија 2018/2019#Центар|2018–19]]
| position = Трета лига (Центар), 1. место (пласман)
| pattern_la1=|pattern_b1=_white_sleeve_seams|pattern_ra1=
| leftarm1=000099|body1=000099|rightarm1=000099|shorts1=000099|socks1=FFFFFF
pattern_la2=|pattern_b2=_shouldersonwhite|pattern_ra2=|
leftarm2=FFFFFF|body2=FFFFFF|rightarm2=FFFFFF|shorts2=FFFFFF|socks2=FFFFFF|
}}
 
'''ФК Питу Гули''' е [[Македонија|македонски]] [[фудбал]]ски клуб од [[Крушево]]. Моментално клубот се натпреварува во [[Втора македонска фудбалска лига|Втората фудбалска лига - Исток]].