Вилемстад: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 3 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
* [https://bigenc.ru/text/1914014 Вилемстад] — Голема руска енциклопедија {{ru}}
 
{{Светско наследство во Холандија}}
{{World Heritage Sites in the Netherlands}}
{{Главни градови на Северна и Средна Америка}}
{{Нормативна контрола}}