Вилемстад: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
[проверена преработка][проверена преработка]
Ред 195:
[[Категорија:Населени места на Курасао]]
[[Категорија:Главни градови во Карибите]]
[[Категорија:Појавено во 1634 година]]
[[Категорија:Светско наследство во Холандија]]
[[Категорија:Појавено во 1634 година]]