Сантиметар: Разлика помеѓу преработките

Додадени 362 бајти ,  пред 3 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
[[милиметар]] << [[сантиметар]] << [[дециметар]] << [[метар]] << [[километар]]
 
==Сантиметарот како тема во уметноста==
* „Цел сантиметар“ - расказ на македонската писателка [[Оливера Ќорвезироска]] од 2010 година.<ref>Оливера Ќорвезироска, ''Две перници''. Скопје: Три, 2010, стр. 141-146.</ref>
== Наводи ==
{{наводи}}