Разлика помеѓу преработките на „Анита Ангеловска-Бежоска“

нема опис на уредувањето
| опис =
| маласлика =
| звање = Гувернер на [[Народната банка на Македонија]]
| ред = Гувернер на Народната банка на Македонија
| мандат_поч = 22 мај 2018
| мандат_крај = трае
| претходник = [[Димитар Богов]]
| следбеник =
| претходно = Вицегувернер на Народната банка