Ротифери: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| image_width = 200px
| image_caption = ''Brachionus calyciflorus''
| fossil_range = [[Еоценеоцен]] – денес
| domain = [[Еукариоти|Eukarya]]
| regnum = [[Животни|Animalia]]