Разлика помеѓу преработките на „Анита Ангеловска-Бежоска“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
| претходно = Вицегувернер на Народната банка
| мандат = јули 2010 – 21 мај 2018
| роден_дата ={{роден на|||5 ноември 18711971 година}}
| роден_место = [[Гетебург]], [[Шведска]]
| умрел_дата =