Разлика помеѓу преработките на „Транскрипција (лингвистика)“

нема опис на уредувањето
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-== Видете исто така == +== Поврзано ==))
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| [[Корејски јазик|Корејски]]
| 보리스 니콜라예비치 옐친 (прибл. трансл. ''boris nikolayevich yeltsin'')
|-
|[[Грчки јазик|Грчки]]
|Μπορίς Νικολάγεβιτς Γέλτσιν
|}
 
Анонимен корисник