Разлика помеѓу преработките на „Горно Оризари“

Додадени 540 бајти ,  пред 2 години
нс
с (Робот: Исправка на двојни пренасочувања → Горно Оризари (населба))
Ознака: Сменета целната страница на пренасочувањето
(нс)
Ознаки: Изворно уредување 2017 Отстрането пренасочување
 
#пренасочување [['''Горно Оризари''' може да се однесува (населба)]]на:
 
* [[Горно Оризари (населба)|Горно Оризари]] — приградска населба во Битолско, во состав на Општина Битола
* [[Горно Оризари (Велешко)|Горно Оризари]] — село во Велешко, во состав на Општина Велес
* [[Горно Оризари (Скопско)|Горно Оризари]] — село во Скопско, во состав на Општина Шуто Оризари
 
{{ГеоПојас}}