Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 665 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Zeko9999 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91
с (Отстрането уредувањето на Zeko9999 (разговор), вратено на последната верзија на Ehrlich91)
Ознака: Отповикување
|2.209
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 1840,1841 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште и месна заедница с.муртино
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на овије изборни место биле запишани вкупно 1.721 гласачи.
 
== Општествени институции ==