Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 670 бајти ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
Ознака: Отповикување
|1.803
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 1842,1843 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште Кирил и Методиј с.моноспитово
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на овије изборни места биле запишани вкупно 1.568 гласачи.
 
== Општествени институции ==
68

уредувања