Разлика помеѓу преработките на „Ролан Барт“

Додадени 36 бајти ,  пред 2 години
File
с (отстранета Категорија:Лексиколози; додадена Категорија:Лексикологија користејќи го HotCat)
(File)
[[File:Roland Barthes.jpg|thumb|]]
 
'''Ролан Барт''' ({{роден на|12|ноември|1915}} – {{починал на|25|март|1980}}) бил [[Франција|француски]] книжевен теоретичар, [[филозофија|филозоф]], критичар и семиотичар.
 
41

уредување