Разлика помеѓу преработките на „Мојанци (Кочанско)“

с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Hristijan Kicho
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Hristijan Kicho)
Ознака: Отповикување
|556
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0866 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на ресторант на задругата с.мојанци
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 443 гласачи.
 
== Спорт ==