Разлика помеѓу преработките на „Бурилчево“

Одземени 633 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Kiril Simeonovski
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Kiril Simeonovski)
Ознака: Отповикување
|173
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0880 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на ресторант на задругата с.бурилчево
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 105 гласачи.
 
==Наводи==