Разлика помеѓу преработките на „Облешево“

Одземени 624 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Hristijan Kicho
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Hristijan Kicho)
Ознака: Отповикување
|1.131
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0882 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.облешево
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 923 гласачи.
 
==Општествени институции==