Разлика помеѓу преработките на „Градец (Виничко)“

Одземени 629 бајти ,  пред 1 година
с
Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Македонец
с (Отстрането уредувањето на Vase10000 (разговор), вратено на последната верзија на Македонец)
Ознака: Отповикување
|'''1.245'''
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0315,0315/1 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.градец
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 1.125 гласачи.
 
== Самоуправа и политика ==