Разлика помеѓу преработките на „Река“

Одземени 68 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од Risto hot sir) и ја поврати преработката 3859632 на ГП
(File)
(Одбиена последната промена (од Risto hot sir) и ја поврати преработката 3859632 на ГП)
[[File:Claude Monet - Branch of the Seine near Giverny.JPG|thumb|]]
[[Податотека:Murray howlong.jpg|frame|right|''Реката [[Мари]] во [[Австралија]]'']]