Разлика помеѓу преработките на „Трсино“

Додадени 626 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
 
<small>* Извор: [[Државен завод за статистика на Република Македонија]] (1948-2002), според податоци од официјалните пописи во соодветните години.</small>
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0827,0828 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.куклиш
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 550 гласачи.
 
== Општествени установи ==
782

уредувања