Разлика помеѓу преработките на „Липец“

Додадени 564 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Липец користејќи го HotCat)
 
== Администрација и политика ==
 
Во селото постои изборното место бр. 0326 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.липец
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 337 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања