Разлика помеѓу преработките на „Лаки“

Одземени 2 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
Во селото постои изборното место бр. 0324 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на месна заедница с.лаки
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 2.202266 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања