Разлика помеѓу преработките на „Крушево (Виничко)“

Додадени 568 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с
 
== Администрација и политика ==
 
Во селото постои изборното место бр. 0323 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.крушево
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 100 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања