Разлика помеѓу преработките на „Јакимово“

Додадени 624 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|'''1.101'''
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0320 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.јакимово
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 953 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања