Разлика помеѓу преработките на „Грљани“

Додадени 620 бајти ,  пред 11 месец
нема опис на уредувањето
== Општествени институции ==
Во селото постои основно училиште.
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0316 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.грљани
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 140 гласачи.
 
== Културни и природни знаменитости ==
782

уредувања