Разлика помеѓу преработките на „Уларци“

Додадени 620 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|}
Обршани  
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0884 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на основното училиште с.уларци
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 220 гласачи.
 
==Наводи==
782

уредувања