Разлика помеѓу преработките на „Теранци“

Додадени 610 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
|'''738'''
|}
 
==Администрација и Политика==
 
Во селото постои изборното место бр. 0883 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]].које сместено во објектот на задружен дом с.теранци
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 535 гласачи.
 
==Хидрографија==
782

уредувања